İngiltere Yaz Okulumuz İlk Haftasını Geride Bıraktı

Öğrencilerimiz İngiltere Yaz Okulu Kapsamında İlk Haftayı Başarılı Bir Şekilde Geride Bıraktılar. 

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuzda Karne Günü Heyecanı

Geçirdiğimiz başarılı bir eğitim-öğretim döneminin ardından öğrencilerimiz karne sevincini yaşadı.Arkadaşlarından bir süre ayrılmanın üzüntüsünü yaşayan öğrencilerimiz, aynı zamanda yaz tatilinin coşkusunu hissettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.Sınıf Veda Gecemiz

 

Okulumuzu başarıyla bitirip TEOG sınavında da aynı başarıyı gösteren öğrencilerimizle beraber veda gecesi düzenledik.Okulumuz sosyal tesislerinde düzenlediğimiz gecede öğrencilerimiz doyasıya eğlenirken, ailelerde kep atma töreninde duygulu ve mutlu anlar yaşadı.Hayatta bitiyor gibi gözüken şeylerin aslında yeni başlangıçlar olduğunu iyi bir şekilde kavrayan öğrencilerimizin yolunun açık olacağından eminiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Sınıflar Okuma Bayramı

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılını tamamladık.Bütün Öğrencilerimiz okuma-yazma öğrendi.Öğrendiklerini de yıl sonu okuma bayramında etkinliklerle sergilediler.Öğrencilerimizin okuma bayramını kutluyoruz.Her günün bayram tadında geçmesini diliyoruz.İyi tatilller...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özge Koleji'nde Cambridge Sınavları Yapıldı

 

Öğrencilerimiz, her yıl yapılan ve Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan, ALTE (Association of Language Testers in Europe) tarafından onaylanan ve uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL Sınavları'na (English for speaker of other Languages) girdi.Yabancı Diller zümre başkanı Gülşan Adacan sınavların, Özge Koleji yabancı dil eğitim programı European Language Framework (Avrupa dil çerçevesi) programı ile örtüştürülerek hazırnlandığını belirtti.Geçen sene de büyük başarı elde ettiğimiz bu sınavların değerlendirilmeleri Cambridge Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.Sınavlarda öğrencilerimizin listening (dinleme), speaking (konuşma), reading (okuma) ve writing (yazma) becerileri ölçülmektedir.

 

 

 

4. Sınıfların Veda Yemeği

 

4. sınıfların veda yemeği çocukların gönlünce eğlendiği renkli anlara sahne oldu.Deneyimli sınıf öğretmenimiz Şengül KOZPINAR'ın organizasyonuyla gerçekleştirilen veda yemeğine tüm öğrenci velileri ve öğretmenler katılım sağladı.Çocukların hazırladığı skeçler, oyunlar, gösteriler ve çeşitli etkinliklerle daha da renklenen gecede öğrencilerimiz kep atarak 4. sınıfı bitirip orta okula geçmenin coşkusunu doyasıya yaşadılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buradasınız: Özge Koleji > Özge'den Haberler