ANAOKULU

Eğitimdeki amacımız; kendine güvenen, bireysel farkındalıklarının farkında olan, özyeterliliği yüksek, hakkaniyet ve aidiyet duyguları gelişmiş, özgür ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla yola çıkarak, ünlü düşünürlerin felsefi görüşlerini dikkate alıp, eğitimlerimizi bu doğrultuda yürütmekteyiz.

Okulumuzda çoklu zeka kuramı, akran koçluğu, alternatif eğitim modeli, beyin temelli öğretim gibi yöntemler kullandığımız yöntemlerden birkaçıdır.  Çalışmalarımız içinde algoritma, robotik kodlama, yaratıcı drama, orff, gems, STEM+A, perspektif matematik, satranç, oyun ve fiziki etkinlikler gibi çalışmalara yer vermekteyiz.

Okulumuzun fiziki şartlarının uygunluğu dolayısıyla günün büyük bölümünü doğada, hayvanlarla ve eko-tarım çalışmalarıyla geçirmekteyiz. Doğada yapılan çalışmaların hareket özgürlüğü, temiz hava ve oyunun çocukların beyinleri üzerinde olumlu etkileri olduğunu ve öğrenmeye daha açık hale gelerek başarı düzeylerinin arttığını savunmaktayız.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/alicansa/public_html/ozgekoleji.com/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184

HABERLER


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/alicansa/public_html/ozgekoleji.com/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184

Anaokulu öğrencilerimizden bilimsel proje çalışması…

Yağmur nasıl oluşur? Su döngüsü nedir? sorularına yanıt arayan öğrencilerimiz yaptıkları deneylerle cevap buldular. Deneyler sırasında eğlenceli bir zaman geçiren öğrencilerimiz ders sonunda bilgi paylaşımıyla öğrenmeyi pekiştirdiler.

Anaokulu Öğrencilerimizden Çocuk Hakları Farkındalığı

Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında anaokulu öğrencilerimiz hazırladıkları pankartlarla Menteş Ka mpüsü içerisinde farkındalık oluşturdular.

Anaokulu Öğrencilerimizle KODLAMA!

“KODLAMA” demek robot demek değildir! Kodlama demek bir sistemin nasıl çalışacağını o sisteme kendi dilinde ifade etmektir.

Bu Gün Günlerden Kırmızı

Bu gün günlerden kırmızı!.. Anaokulu öğrencilerimiz renkleri öğreniyor. Her ay için bir renk belirleyen öğrenci ve öğretmenlerimiz renk partilerinin ilkini gerçekleştirdiler.