Ortaokul ve Anadolu Lisesi

Hedefinde; donanımlı, kritik hamleler yaparak doğru düşünüp doğru davranabilen, insanlığın geleceği için çalışmayı onur bilen, kendine güvenen, yaratıcı, iletişim kurabilen 21. yy’ın mutlu bireyleri ve Atatürkçü nesiller yetiştirmek olan Özge Koleji, ulusal sınavlara alanında uzman öğretmenlerle hazırlık çalışmalarının yanı sıra uluslararası yarışmalarda da ülkemizi temsil edecek, aynı zamanda güzel sanatlar, müzik, spor faaliyetleriyle de desteklenen öğretim programlarıyla öğrencilerin becerilerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Kurumumuz, anasınıfından 12. sınıfa kadar bütünlük taşıyan ve bireysel farklılıkları gözeten eğitimiyle yüksek etik ve akademik standartlara sahip, yenilikçi, sürekli etkin öğrenen, toplumsal, uluslar ve kültürler arası bilince sahip çift dilli vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlar ve değerlerinden asla taviz vermez.

Öğrencilerimiz kurumsal değerlerimizi referans noktası olarak alır, bu kuralları benimser ve vizyonunu geliştirecek hamleler yapar.

Her Özgeli,

  • Disiplinler ve seviyeler arası tutarlı, bütüncül bir eğitim anlayışına sahip olmalıdır.(Bütünlük taşıyan eğitim)
  • Kendini tanıyarak kapasitesini olabildiğince genişletebilmeli, başkalarının hak ve düşüncelerine saygılı olmayı öğrenmeli, insanların bireysel farklılıklarına değer verip saygı duymalıdır. (Bireysel farklılıklar)
  • Öğrenmeyi öğrenmeli, katılımcı ve etkin yaklaşmalı, bilgi ve davranışların sorumluluğunu üstlenmeli, öğretim ve eğitimin her aşamasında üstün akademik başarıya ulaşmalıdır. (Sürekli etkin öğrenme, yüksek etik ve akademik standartlar)
  • Yaratıcılığını geliştirmeli ve araştırmacı olmalı, teknolojik gelişmeleri izlemeli, yaralanmalı ve etkin kullanabilmeli, öğrenen okul kavramını özümsemelidir.(Yenilikçilik)
  • Kimliğinin ve toplumunun değerlerini bilmeli, sahip çıkmalı ve hoşgörülü bir dünya vatandaşı olmalı, dürüst, kardeş ve paylaşıma açık olmalı, çevresel sorunlara duyarlı olmalı, Ana dilini ve İngilizceyi en etkin şekilde kullanmalı, öğrendiği diğer yabancı dilleri iyi iletişim kuracak ölçüde geliştirmelidir. (Toplumsal ve küresel bakış açısı, ufuk ve bilinç)

Videolar

This is custom heading element


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/alicansa/public_html/ozgekoleji.com/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184