Online Eğitim Programı

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz

İçinde bulunduğumuz zor günlerde, olumsuz süreçleri en aza indirmek için hep birlikte koordineli bir şekilde hareket etmek durumundayız. Zorunlu olarak ara verilen eğitim öğretim sürecinde 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dijital platformlar ile devam edeceğiz. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığının çalışmaları ile uyumlu olarak süreci yakından takip ederek eylem planımızı o yönde şekillendirmekteyiz. Bu süreçte K12Net Okul Bilgi Portalı üzerinden ödev ve döküman paylaşımımız devam edecektir. Ayrıca Zoom üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise derslerimiz canlı yayınlar ile devam edilecek olup ders kodları sizinle anlık olarak kurumsal mesaj yoluyla paylaşılacaktır. Sınav gruplarımız için bire bir soru çözümleri, ilgili branş öğretmenleri aracılığıyla dijital iletişim kanalları yapılmaktadır. Anaokulumuzda kurumsal YouTube hesabı üzerinden öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu etkinlik videoları, yaş grupları doğrultusunda paylaşılacaktır. Her türlü açıklanan karar doğrultusunda kurumsal mesaj yoluyla iletişimimizi üst seviyede tutacağız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan uzaktan eğitim platformu EBA’nın (http://eba.gov.tr/), TRT Çocuk Anaokulum ve TRT Eğitim kanallarının takip edilmesi yararınıza olacaktır.
Özge Koleji olarak her türlü gereken tedbiri almış, gerekli olan alt yapıları hazırlamış bulunmaktayız.

Tüm Özge Ailesine önemle duyururuz.

Zoom Online Eğitim Sistemi

Zoom online eğitim sistemi öğretmen ve öğrencilerimizi internet ortamında sesli ve görüntülü şekilde bir araya getirecek olan bir platformdur. Veli veya öğrencilerimizin zoom sistemine kayıt olmalarına, hesap oluşturmalarına gerek yoktur. Aşağıda iletilen ders programında yer alan öğretmenlerimizin isimlerinin altında belirtilmiş kodları kullanmaları yeterlidir. Zoom Online eğitim sistemini bilgisayarlarınızdan, akıllı telefonlardan ya da tabletlerinizden kullanabilirsiniz. Öğretmen ID numaraları sadece ders gün ve saatinde aktif olacaktır. Bu süreçte sistemi denemek isteyenler 895-720-0411 numaralı ID’yi kullanabilir.

Bilgisayar İçin Zoom

 

Zoom programını bilgisayara indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ.

İndirilenler klasörünüze inen ZOOM adlı kurulum dosyasına çift tıklamanız yeterli olacaktır. Program kendi kendine kurulacak, bilgisayarınızın masaüstüne kısayol oluşturacaktır.

1- Kısayola çift tıklayarak programı çalıştırdığınızda karşınıza gelen pencereden ” Join a Meeting ” butonuna tıklayınız.

 

2- Karşınıza açılan ” Join Meeting ” başlıklı pencereye girmeniz gereken 2 bilgi vardır.

1. Ders ve Öğretmene ait ID numarası
2. Öğrencinin Adı Soyadı

Diğer ayarlar üzerinde yapmanız gereken bir şek yoktur. ID ve Ad Soyad bilgisini girdikten sonra en altta yer alan “ Join ” butonuna tıklayınız.

ID numaraları aşağıda yer alan ve tarafınıza PDF olarak iletilen ders programlarında ” ÖĞRETMEN İSİMLERİNİN ALTINDA ” yer almaktadır.

3- Join butonuna tıkladıktan sonra yazılım kameranızı kontrol etmek için yeni bir ekran açacaktır. Bu ekranda kamera görüntünüzü görebilir,
” Join with Video ” butonuna tıklayarak bu adımı geçebilirsiniz.

4 – Kamera adımı geçtikten sonra program ses bağlantısını kontrol edecek ve sizlerden mikrofonunuzu kullanmanız için alttaki ekranda yer aldığı gibi izin isteyecektir. Burada yapmanız gereken ” Join with Computer Audio ” butonuna tıklamak.

5-  Artık derse bağlanmış durumdasınız. Ekranda öğretmenin görüntüsünü, adı soyadını ya da bir ders içeriği göreceksiniz. Bu panelde öğrencilerimizin ses, görüntü ve ekran ayarları ders öğretmeninin kontrolünde olacaktır.

Akıllı Telefon ve Tabletler İçin Zoom

 

PROGRAMI ANDROID TELEFON ve TABLETLERE YÜKLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

PROGRAMI IOS TELEFON ve TABLETLERE YÜKLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

 

1-  Uygulamayı indirip, açtıktan sonra karşınıza gelen ekrandan ” Join a Meeting ” butonuna tıklayınız.

2- Karşınıza gelen ekrana ID numarasını ve Öğrenci adı soyadını yazarak ” Join Meeting” butonuna tıklayınız.

 

3- Karşınıza kamera görüntünüz gelecek . Herhangi bir ayar yapmadan ” Join with Video” butonuna tıklayınız.

4- Artık online destesiniz. Son olarak karşılıklı ses alışverişini etkinleştirmek için ekranın sol alt bölümünde yer alan ” Call via Device Audio” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu adımdan sonraki ses, görüntü ve ekran kontrolü ders öğretmeninde olacaktır.

Uzaktan Eğitim Ders Programları

!. Anaokulu öğrencilerimizin eğitim ve etkinlik videoları Youtube Kanalımızdan yayımlanacaktır. Bunlarla iligili tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. 

!. İlkokul öğrencilerimiz lütfen sınıf öğretmenlerinden gelecek bilgiyi beklesinler.

ORTAOKUL DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN.

ANADOLU LİSESİ DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN.

Programla ilgili yaşadığınız sorunlarla ilgili öğretmenlerimizden yada 0850 346 9554 nolu whatsapp hattından destek alabilirsiniz.